Lollicupstore.com

Získejte zpět až 4.9%

LollicupStore.com is an online coffee, tea, and restaurant supplier under Lollicup® USA, Inc., the largest bubble tea supplier in the U.S. and a major supplier of foodservice disposables.

Sdílet s přáteli  

Slevové nabídky na Lollicupstore.com

Cashback
4.9%

O obchodu Lollicupstore.com

LollicupStore offers a wide range of products needed for operating a coffee shop, tea house, or restaurant. Products featured on this website include high-quality specialty beverage and dessert ingredients, disposables, and more.

Lollicup® USA’s brands, Karat®, Karat® Earth, Tea Zone®, and Total Clean™ are LollicupStore.com specialties. Tea Zone is a provider of coffee, tea, and frozen yogurt supplies, including tea leaves, boba, fruit syrups, powders, and more. We also carry a wide range of disposables from our Karat® and Karat® Earth lines, including cups, lids, straws, utensils, food containers, and more. In addition to our brands, we also carry brand name products including, but not limited to, Ghirardelli®, Torani®, DaVinci®, Monin®, Big Train®, Cappuccine®, Blendtec®, and more. Our large selection of products allows LollicupStore to be your one-stop-solution for all your beverage and restaurant supply needs.

Serving thousands of retail business accounts, Lollicup® USA is known for its superior product quality and excellent customer service. In addition to moving large volumes, we offer our customers stable and very competitive prices on all products. Lollicup strives for excellence in customer service and believes in surpassing customer expectations. We won't be satisfied until our customers are satisfied! 

Mezinárodní obchody


Blog na TIPBOX.cz 07.06.2018
Jak se správně hledat na Tipbox.cz zboží co hledáte?

Máte v plánu nakupit konkrétní zboží a chcete při tom ušetřit? Potom je pro vás jako stvořený náš cashback portál Tipbox.cz, která se stává ideálním výchozím bodem pro každého z vás. Jak na něm vybrat to zboží, které hledáte? Je to jednoduché.

 05.06.2018
Jak platit přes PayPal? Návod k použití

Možnosti plateb na tuzemských eshopech se stále rozrůstají. Jistě jste to již zaznamenali. Není to jenom dobírka, převod a účet, nebo platba kartou. Dnes je možné platit i prostřednictvím online peněženky PayPal. Příkladem je třeba oblíben eshop BangGood.com, který je skvělou volbou pro toho, kdo chce objednávat z Číny. A jak na samotnou platbu?

 03.06.2018
Zabavte Vaše malé neposedy! Pořiďte jim odrážedla!

Máte doma malého neposedu, kterého chcete zabavit? Je jedno, zda mu hledáte aktivitu uvnitř vašeho domova, nebo s ním vyrážíte ven. V obou případech máme tip na věc, která se mu bude stoprocentně hodit. Je to odrážedlo. Nejenom, že se bude náramně bavit. Vy jako rodič oceníte i to, že se bude hýbat. A právě pohyb je u dětí velmi důležitý.

 01.06.2018
Chraňte své mazlíčky před parazity!

Mít domácího mazlíčka dnes není nic výjimečného. A jaká konkrétní zvířátka jasně dominují? Jsou to rozhodně psi a kočky. Ty lze chovat nejenom v rodinných domech, ale také bytech. Kromě pozitiv mohou zvířata přinášet i drobné starosti. Ty jsou spojeny s jejich péčí a hlavně ochranou před parazity.